Strona główna => Informacje o przedszkolu => Patron

Nadanie imienia "Kota w butach"

Jubileusz 50-lecia Przedszkola nr 5 oraz nadanie imienia "Kota w butach" 

Grudzień 2011 roku na zawsze pozostanie bardzo ważnym dniem w historii Przedszkola nr 5, ponieważ 3 grudnia miała miejsce uroczystość jubileuszu 50-lecia Przedszkola, które otworzyło swoje progi dla najmłodszych w 1961 roku,  oraz oficjalne nadanie imienia  „Kota w butach”.

 

W tym dniu odwiedziło nas wielu  gości: był pan Burmistrz Ryszard Madziar, proboszcz naszej parafii ksiądz Sylwester Sienkiewicz wraz z księdzem Maciejem Radzikowskim i zaprzyjaźnionym z nami księdzem Stanisławem Gergontem proboszczem z Zagościńca, byli wołomińscy Radni, dyrektor ZEASiP – pani Halina Bonecka, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych i zaprzyjaźnionych instytucji. Wśród gości nie zabrakło pań Stanisławy Wyszyńskiej i Jadwigi Grochowskiej, które wcześniej kierowały przedszkolem. Byli emerytowani pracownicy przedszkola, absolwenci, oraz  goście najważniejsi – nasze przedszkolaki i ich wspaniali Rodzice.

Uroczystość rozpoczęła się występem w MDK, gdzie gości witał Kot w butach. Na początku zaprzyjaźnieni z przedszkolem tancerze Bartek Domański i Marta Grzegorczyk zaprezentowali pokaz trzech tańców, które  wzbudziły zachwyt wśród publiczności, a dzieci nie mogły oderwać oczu od wirującej na parkiecie pary.  Następnie dzieci zaprezentowały bajkę o sprytnym Kocie w butach. Przedstawienie było bardzo barwne i wesołe, a „kocie” piosenki ożywiły całą widownię.

 

Na koniec dzieci odśpiewały hymn przedszkola. Mali aktorzy otrzymali gromkie oklaski, a widzownie nie kryli swojego uznania. Następnie przedstawiono prezentację multimedialną, która przybliżyła 50-letnią historię przedszkola. Po występach w Miejski Domu Kultury Goście udali się do przedszkola, gdzie miały miejsce oficjalne przemówienia, podziękowania, odczytanie i wręczenie Aktu nadania Przedszkolu nr 5 imienia „Kota w butach” oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Goście mogli obejrzeć wszystkie kroniki przedszkolne, mogli poznać 50-letnią historię naszego przedszkola zaprezentowaną na tablicach okolicznościowych. Na zakończenie  Goście zostali zaproszeni do sali balowej na poczęstunek, gdzie przez długi czas nie milkły rozmowy i wspomnienia...

Była to bardzo miła uroczystość, która już na zawsze wpisze się w karty historii naszego przedszkola.Utworzył/Odpowiada: Magdalena Kiliszek - 2013-12-03 14:45:51
Udostępnił: Magdalena Kiliszek - 2013-12-05 13:22:38
Zaktualizował: Magdalena Kiliszek - 2013-12-13 16:40:52

Pokaz rejestr zmian atrykułu